raja صفحه اصلي English Portal Email RSS نقشه سايت
قطار گردشگري راه آهن
1396/04/25 تاریخ به روز رسانی:

 
 
قطار گردشگري راه آهن
 

شركت حمل و نقل ريلي رجـا با همكاري شركت پارسياد، براي اولين بار در كشور با هدف كشف زيبايي‌هاي راه‌آهن ايران، ضمن تعريف ايستگاه‌هاي گردشگري براي خط راه‌آهن سراسري، علاقه‌مندان را به بازديد از اين جاذبه با قطار گردشگري، دعوت مي‌نمايد.

برنامه حاضر با عنوان "خط طـلا" شامل مسير تهران تا پل سفيد مي‌شود. از ويژگي‌هاي بارز قطار گردشگري راه آهن، توقف در ايستگاه‌هاي گردشگري است كه قطارهاي معمول در آنها توقف ندارند.

 

مسير ما

 

نقطه شروع برنامه قطار گردشگري از ساعت 6:30 در ايستگاه تهران است. پس از صرف صبحانه در قطار گردشگري به جلگه حاصلخيز ورامين مي‌رسيم و با پشت سرگذاشتن آن جلوه‌هايي از حاشيه كوير را در نزديك گرمسار شاهد خواهيم‌بود. پس از گرمسار با گردش به سمت شمال، در كنار حبله‌رود قرار گرفته و كمي بعد به اولين ايستگاه بازديدمان مي‌رسيم كه از نمونه ايستگاه‌هاي راه‌آهن با مشخصه‌هاي ويژه ايستگاه‌هاي تداركاتي سال‌هاي اوليه راه‌آهن است. پس از كمي گشت به قطار باز مي‌گرديم و از مناظر فوق‌العاده ديدني مسير كبوتر دره، سيمين‌دشت و زرين‌دشت عبور مي‌كنيم. با نزديك شدن به بخش كوهستاني شمال، به داستاني‌ترين بخش تور وارد شده‌ايم كه نه فقط به لحاظ زيبايي بلكه به لحاظ فني و تاريخي نيز بسيار جذاب مي‌‌باشد. 
 

در ده شوراب از قطار پياده مي‌شويم تا علاوه بر تماشاي تركيب فوق العاده‌اي از صنعت و طبيعت، درباره نحوه ساخت خط آهن شمال و مشكلات پيش روي آن نيز بشنويم. با قطار از مشهورترين سازه هاي راه‌آهن شمال مانند پل ورسك، سه خط طلا و ... ديدن مي‌كنيم. در ايستگاه ورسك از قطار پياده مي‌شويم تا نمايي معروق از ورسك را تماشا كنيم و عكسي به يادگار ثبت كنيم. در ادامه ناهار در قطار صرف مي‌شود و مسير را تا پل‌سفيد ادامه مي‌دهيم. با گذشتن از نيم روز در ايستگاه سوادكوه پياده مي‌شويم و ضمن يك پياده‌روي سبك، بيشتر با راه‌آهن آشنا خواهيم شد. در ادامه پس از رسيدن به پل سفيد به تهران باز مي‌گرديم و غروب آفتاب را در يكي از ايستگاه‌هاي راه بازگشت حين صرف عصرانه تماشا مي‌كنيم. قطار گردشگري حدود ساعت 22:15 به تهران باز مي­‌گردد.

 
 
      
 
 

 نحوه خريد بليت قطار گردشگري راه آهن

 

با تنظيم مبدا تهران و مقصد  پل سفيد براي پنجشنبه هر هفته مي‌توانيد قطار گردشگري را با امكانات زير انتخاب و نسبت به خريد آن اقدام نماييد.

        قطار ارم

        پذيرايي صبحانه، ناهار و عصرانه

        راهنماي تور و بيمه

 
 

برخي از نكات قابل توجه تور گردشگري راه آهن

 
 
• اين برنامه در شرايط معمول، براي كودكان زير يك سال و همچنين افراد مسني كه مشكلات حركتي دارند توصيه نمي‌شود اما در صورت تمايل، امكان حضور در برنامه و عدم خروج از قطار در هنگام توقف وجود دارد. (سيستم تهويه قطار در تمام مدت سفر فعال است)
 
• سه پياده روي سبك، مجموعا درحدود 2500 متر در برنامه پيش بيني شده است.
 
• وسايل مورد نياز:
  كفش مناسب پياده روي، كلاه, عينك آفتابي، وسايل شخصي و داروهاي ضروري. چتر و لباس گرم در روزهاي با احتمال باران.

 

• يكي از توجهات اين برنامه، گردشگرى سبز است، به همين منظور همراه داشتن ظروف (قاشق، چنگال، ليوان) به جهت استفاده كمتر از ظروف يكبار مصرف، نشانه همراهى شما در اين هدف مهم است.
 
9152 تعداد بازدید:
تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت حمل ونقل ریلی رجاء محفوظ است. / All Rights Reserved For Raja Rail Transportion Co.
Powered by DorsaPortal